Płyta gazowa – szklana czy emaliowana?

Płyty gazowe cieszą stale rosnącą popularnością. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów płyt do wyboru. Obecnie wyróżnić można trzy rodzaje płyt gazowych: emaliowane, szklane – wykonane ze szkła ceramicznego lub hartowanego oraz te ze stali nierdzewnej. Przyszli użytkownicy stają przed niełatwym wyborem, na jaką płytę gazową się zdecydować i który wybór będzie najlepszy i najtrwalszy. W podjęciu decyzji o tym, czy najlepsza (czy też nie) będzie płyta gazowa szklana pomagają opinie innych użytkowników.

Płyty gazowe emaliowane

Płyty gazowe emaliowane  są najbardziej popularne oraz są najtańsze . Dostępne są najczęściej w kolorze białym lub kremowym. Płyty emaliowane nie są łatwe w czyszczeniu i użytkowaniu, głównie ze względu na umieszczenie palników w zagłębieniu. Nie są jednak odporne na uszkodzenia, trzeba szczególnie ostrożnie je użytkować, ponieważ często w miejscu mocniejszego oczyszczania lub uderzenia pojawiają się odpryski, które na stałe pogarszają estetykę produktu.

Płyty gazowe ceramiczne

Płyty gazowe szklane ceramiczne są zdecydowanie bardziej efektowne pod względem wyglądu niż płyty emaliowane dzięki ukryciu palników gazu pod szkłem. Swoim wyglądem przypominają płyty elektryczne, lecz sprawdzą się zarówno we wnętrzach tradycyjnych jak i nowoczesnych. Ten rodzaj urządzenia łączy w sobie niskie koszty użytkowania oraz elegancję i minimalizm.

Płyta gazowa szklana Dyna Cook

Płyta szklana  DynaCook jest  łatwiejsza w czyszczeniu od tradycyjnej płyty gazowej przede wszystkim ze względu na gładką powierzchnię i brak jakichkolwiek wystających elementów. Klasyczne panele sterujące są w tym przypadku zastąpione intuicyjnym panelem dotykowym z możliwością natychmiastowego wyłączenia. Ponadto zastosowanie technologii  gaz pod powierzchnią płyty sprawia, że wszelkie zanieczyszczenia i tłuszcz nie osadzają się na otaczających ją meblach i ścianach. Sprawdza się to zarówno w przypadku otwartych kuchni jak i mniejszych, zamkniętych pomieszczeń. Proste jest również utrzymanie w czystości osłony wylotu spalin. Zastosowana innowacyjna technologia pozwala na niezwykle łatwe zdjęcie osłony wylotu, w celu wyczyszczenia płyty, jeśli przez przypadek rozsypie się na nią któryś z produktów spożywczych.

Wybór płyty gazowej do wnętrza jest indywidualną kwestią zależną od upodobań przyszłych użytkowników. Jednak biorąc pod uwagę jakość oraz trwałość danego produktu, znacznie lepszym wyborem może okazać się szklana płyta. Płyty szklane DynaCook to nowoczesny, atrakcyjny wygląd a także niezwykle intuicyjny, długotrwały i odporny na wszelkie działania produkt. Idealna propozycja dla osób ceniących sobie nie tylko komfort oraz wygodę użytkowania lecz także wygląd i estetykę wnętrza. Oferowane płyty gazowe bezpłomieniowe w opinii użytkowników są rozwiązaniami, które znacząco zmieniły ich podejście od gotowania na gazie.