Wiarygodność.
Skuteczność.
Innowacja

poznaj naszą historię


„Zapraszamy Państwa do poznania świata rodzinnej firmy Dynaxo – producenta płyt DynaCook. Świata pełnego pasji, smaku, rozwoju i pozytywnych emocji.”

Małgorzata Brzóska-Nowak & Paweł Nowak
prezesi zarządu

Dynaxo to polska firma rodzinna. Najwyższe wartości, które czerpiemy z siły rodziny przenieśliśmy na grunt biznesowy i stworzyliśmy produkty, jakimi są płyty DYNACOOK.

Rodzinna, pełna szacunku, radości z każdego sukcesu i motywacji do kolejnych wyzwań –  taka komunikacja towarzyszy nam na gruncie zawodowym, bo wynieśliśmy ją z domu. Tak traktujemy się w Dynaxo każdego dnia – na każdym szczeblu i tak samo podchodzimy do naszych klientów.

Tworząc płyty DYNACOOK, poza wykorzystaniem najnowszej technologii w unikalnej skali, inspirowała nas właśnie bliskość i nasza rodzina. Kolejne pokolenia, którym chcemy zostawić jak najmniej zanieczyszczoną planetę, zainspirować do funkcjonowania w zgodzie z naturą, niegodzenia się na kompromisy w kwestii życiowego komfortu i podążania za swoim stylem, gdziekolwiek będą.

Dynaxo. To miejsce, w którym pasja spotyka się z precyzją, a rozwój z konsekwencją działania. To tutaj rodzą się pomysły, które przybierają realny kształt.

„Ponad 40 lat doświadczenia jest powodem do dumy i buduje zaufanie, ale jest też zobowiązaniem wobec Klientów.”

Stanisław Nowak
założyciel firmy, doradca zarządu

Historia Dynaxo

Geneza firmy Dynaxo to historia rodziny Jolanty i Stanisława Nowaków. W 1980 roku Stanisław Nowak, inżynier i konstruktor – razem z żoną zdecydowali, że wspólnie stworzą silną polską markę. Dziś to już marka pokoleniowa. Z własnym działem Badań i Rozwoju oraz laboratorium badawczym, w których codziennie odkrywane są nowe lub ulepszane innowacyjne rozwiązania.
Prawie 40 lat doświadczenia, zespół najlepszych w branży wyspecjalizowanych projektantów i technologów, a także nowoczesny i przejrzysty system zarządzania zaowocowały powstaniem firmy o mocnych fundamentach, której jednym z głównych obszarów działania są artykułu gospodarstwa domowego marki premium. Dziś potwierdzone licznymi patentami, znane, nagradzane i doceniane na całym świecie.

Niezależnie od okoliczności chcemy dać Państwu nieograniczone możliwości

W ponad 40-letnim rozwoju Dynaxo, aż 17 lat poświęciliśmy na badania technologii „gaz pod szkłem”. Efektem naszych starań, niekończących się pokładów entuzjazmu w naszą wizję i chęci rozwoju są gazowe płyty ceramiczne klasy premium.

Najpierw wprowadziliśmy je do domów klientów, którzy nie chcieli korzystać z produktów zużywających dużo prądu, ani na wpół ekologicznych rozwiązań, a jednocześnie klasyczne kuchenki gazowe nie wpisywały się w ich poczucie estetyki i standardy domowego bezpieczeństwa. Zrozumieliśmy też, że ani na chwilę – nasi klienci i my – nie powinniśmy rezygnować z komfortu i dostępu do najnowszej technologii – także poza domem, w podróży.  W myśl tych założeń stworzyliśmy płyty DYNACOOK, dostępne również w technologii dostosowanej do użytkowania ich na jachtach, w kamperach i przyczepach kampingowych.

„W latach 90 moja żona zakochała się w elektrycznych kuchniach ceramicznych, które w Polsce były mało znane, a do tego trudne do podłączenia. Zapragnąłem wówczas podarować jej rozwiązanie, które spełniłoby nie tylko jej wymagania designerskie, ale i funkcjonalne.”

Stanisław Szyling
doradca zarządu ds. badań i rozwoju
innowator i wynalazca technologii „gaz pod szkłem”

Gazowe płyty ceramiczne
w technologii „gaz pod szkłem”

poznaj technologię